Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Digital Signal Processor (DSP) Accelerated Image Enhancement For Infrared Imaging Systems

BROWSE_DETAIL_IDENTIFIER_SECTION

BROWSE_DETAIL_TYPE: Thesis

BROWSE_DETAIL_SUB_TYPE: Masters

BROWSE_DETAIL_PUBLISH_STATE: Published

BROWSE_DETAIL_FORMAT: PDF Document

BROWSE_DETAIL_LANG: English

BROWSE_DETAIL_CREATORS:

BROWSE_DETAIL_CONTRIBUTERS: Tora, Hakan (Thesis Advisor), Akdeniz, Nurpınar (Preparer),

BROWSE_DETAIL_TAB_KEYWORDS Contrast Enhancement,histogram equalization,infrared imaging,DSP,ARM,SoC,OMAP....Karşıtlık pekiştirme,yeğinlik pekiştirme,kızılötesi görüntüleme,DSPARM,SoC,OMAP.
BROWSE_DETAIL_TAB_ABSTRACT This study evaluates the implementation of Balanced Contrast Limited Adaptive Histogram Equalization and Contrast Enhancement (BCLAHE+CE)for infrared images on an embedded platform.The developed software is integrated onto a BeagleBoard system and optimization techniques are investigated to meet the realtime streaming performance required by operator display.The distributed software is run on a general purpose processor and a digital signal processor(DSP),passing the computational intensive operations to the DSP.Performance analysis is done by different parameter sets and the accuracy of the new implementation is compared to theoretical results from MATLAB.----Bu çalışma,kızılötesi görüntüler için Dengeli Karşıtlık Uyarlamalı Histogram Denkleme ve Yeğinlik Pekiştirme tekniğinin gömülü platform üzerine uyarlanmasını ele alır.\r\nGeliştirilen yazılım BeagleBoard üzerine entegre edilerek,operatör ekranı için gerekli olan performansı sağlayacak iyileştirme teknikleri araştırılmıştır.Genel amaçlı işlemci ve sayısal işaret işlemcisi (Sİİ)arasında paylaştırılan dağıtık yazılım,hesaplamanın yoğun olduğu işlemlerde Sİİ kaynaklarını kullanır.Performans analizleri,farklı parametreler için yapılmış ve tekniğin doğruluğu MATLAB çıktıları ile karşılaştırılmıştır.
BROWSE_DETAIL_TAB_TOC 1.Introduction 2.Background 3.Proposed Method 4.Performance Analysis and test results 5.Conclusion 6.References
BROWSE_DETAIL_TAB_DESCRIPTION
BROWSE_DETAIL_TAB_RIGHTS
BROWSE_DETAIL_TAB_NOTES

BROWSE_DETAIL_TAB_REFERENCES


BROWSE_DETAIL_TAB_REFERENCED_BYS

BROWSE_DETAIL_GOTO_LIST

 

TEXT_STATS

 • TEXT_RECORD_STATS
  • TEXT_STATS_THIS_MONTH: 9
  • TEXT_STATS_TOTAL: 2482
 • TEXT_ONLINE_STATS
  • TEXT_ONLINE_STATS_TOTALONLINEVISITOR: 6
  • TEXT_ONLINE_STATS_TOTALONLINEUSER: 0
  • TEXT_STATS_TOTAL: 6

LINK_STATS