Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Enterprise Resource Planning Requirements,Applications and Selection in Industry

Diğer Başlık: Savunma Sanayinde Kurumsal Kaynak Planlaması Gereksinimleri,Uygulamaları ve Seçimi

Oluşturulma Tarihi: 2012

Niteleme Bilgileri

Tür: Tez

Alt Tür: Yüksek Lisans Tezi

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: İngilizce

Konu(lar): TEKNOLOJİ,

Yazar(lar):

Emeği Geçen(ler): Erkan, Turan Erman (Tez Danışmanı), Alagöz, Gizem (Hazırlayan),


Yayınlayan: Atılım Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Yayın Yeri: Ankara Yayın Tarihi: 2012


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler
Enterprise Resource Planning, Request For Proposal, Analytical Hierarchy Process.----Kurumsal Kaynak Planlaması, Teklife Çağrı Dosyası, Analitik Hiyerarşi Süreci.

Özet
This thesis reviews the Enterprise Resource Planning (ERP) requirements, applications and selections in Defence Industry. The ERP program and its usage in Turkish defence industry are mentioned in detail. A brief history of Turkish defence industry is given. In ERP process, there is a step which plays an important role that affects the expensive projects is the Request for Proposal (RFP) and it is presented in detail in this thesis. Since ERP is considerable, the ERP software should be work properly, and for that reason the appropriate ERP software should be selected. In the selection study, Analytical Hierarchy Process (AHP) is chosen in order to give the best alternative in multi-criteria decision making technique. The main selection criterion and depending on these criterion for select the proper ERP software and solution partners had been discussed by Defence Industry Companies’ employers and Academic Staff by AHP method.----
Bu calışma, Kurumsal Kaynak Planlamasının (KKP) Savunma Sanayindeki gereksinimlerini, uygulamalarını ve seçimini kapsamaktadır. KKP programının Türk Savunma Sanayindeki kullanımı detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Türkiye’de savunma sanayinin gelişimine kısaca değinilmiştir. KKP uygulaması sürecinde, milyon doları bulan pahalı projeleri etkileyen önemli bir bulunmaktadır. Bu adım da Teklife Çağrı Dosyasının hazırlanmasıdır ve tezin içeriğinde bu konu detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. KKP programları bu denli önem taıdıklarından dolayı, şirketler için uygun olan KKP yazılımlarını seçmek çok büyük önem arz etmektedir. Bu seçim konusunda en iyi sonucu verebilecek çok kriterli karar verme tekniklerinden biri olan Analitik Hiyerarşi Süreci (AHS) seçilmiştir. KKP yazılımı ve çözüm ortaklığı seçiminde en öne çıkan kriterler ve bu kriterlere bağlı olarak yapılan uygulamalar, Savunma Sanayi çalışanları ve Akademisyenler tarafından tartışılarak yapılmıştır.

İçindekiler
Açıklamalar
Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 2473
 • Online
  • Ziyaretçi: 8
  • Üye: 0
  • Toplam: 8

Detaylı İstatistikler