Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Kentsel Dönüşüm,Barınma Hakkı ve Direniş Mücadeleleri:Ankara ve Madrid Örneklerinin Karşılaştırmalı Bir Analizi

Oluşturulma Tarihi:

Niteleme Bilgileri

Tür: Makale

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Konu(lar): SOSYAL BİLİMLER (GENEL), Sosyal sistemler, sosyal yapılar,

Yazar(lar): Şahin, Savaş Zafer (Yazar), Özen, Hayriye (Yazar), Deniz, Evin (Yazar),

Emeği Geçen(ler):

Anahtar Kelimeler

Barınma Hakkı,Kentsel Dönüşüm,Toplumsal Hareket,Dikmen,San Cristobal.----Right to Sheltering,Urban Transformation,Social Movement,Dikmen,San Cristobal.


Özet
İçindekiler
Açıklamalar

Bu çalışmada kentsel dönüşümle ilgili olarak konut ve barınma hakkı taleplerini dile getiren iki farklı toplumsal hareket incelenmektedir.Bu hareketlerden birisi Madrid'in San Cristobal semtinde daha iyi konutlarda yaşama hakkı doğrultusunda kentsel dönüşüm talep ederek doğmuş,diğeri ise Ankara'nın Dikmen semtinde uygulanan kentsel dönüşümün semt sakinlerinin barınma hakkını ihlal ettiğini vurgulayarak kentsel dönüşüme karşı doğmuştur.----This study focuses on two different urban movements that voice demands on the basis of the right to sheltering and the right the housing.One is the San Cristobal movement in Madrid that emphasizes the need for an urban transformation in San Cristobal neighbohood for renovating and remodeling the low-quality subsidized houses in the neighborhood.


Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 2473
 • Online
  • Ziyaretçi: 385
  • Üye: 0
  • Toplam: 385

Detaylı İstatistikler