Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

İmgeler ve Ötekileştirme:Cadılar,Yerliler,Avrupalılar

Diğer Başlık: Image and Othering:Witches,Natives,Europeans

Niteleme Bilgileri

Tür: Makale

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Yazar(lar): Nahya, Z.Nilüfer (Yazar),

Emeği Geçen(ler):


Yayınlayan: Atılım Üniversitesi Yayın Adı: Atılım Sosyal Bilimler Dergisi Yayın Yeri: Ankara Yayın Tarihi: 30-05-2011 Sayı: 1 Cilt: 1 Yayınlandığı Sayfalar: 27-38


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler Image,The Other,Otherness,Europeans.----İmge,Öteki,Ötekileştirme,Avrupalılar.
Özet This study aims to compare the European ideas about witchraft and the appearances,beliefs and lives of the New World\\\'s native people in the context of imagination.----Bu çalışma,konuyu,Avrupa\\\'nın kötülük ve kötülere ilişkin düşünceleri bağlamında somutlaştırdıkları cadılar ve cadılık imgeleri ile Yeni Dünya\\\'nın yerli halklarının görünüş,inanç ve yaşam biçimleri arasında çatışan ve aynı zamanda çakışan noktalar üzerinden ele almaktadır.Avrupalıların zihinlerindeki imgelerle,karşılaştıkları yerliler arasında imgesel bir analoji ortaya çıkmaktadır.Bu bağlamda bu çalışma Yeni Dünya\\'nın keşfi ile birçok farklı yerli halkla karşılaşan Avrupalıların hafızlarındaki imgeler üzerinden,farklı olanların ötekileştirilmesini imgeler dünyası üzerinden \\"okumaktır\\".
İçindekiler
Açıklamalar
Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 2473
 • Online
  • Ziyaretçi: 7
  • Üye: 0
  • Toplam: 7

Detaylı İstatistikler