Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

A Combined Experimental-Numerical Investigation On Aluminium Extrusion

Oluşturulma Tarihi: 2010

Niteleme Bilgileri

Tür: Tez

Alt Tür: Yüksek Lisans Tezi

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: İngilizce

Konu(lar): İmalat,

Yazar(lar): Kalkan, Hakan (Yazar),

Emeği Geçen(ler): Özdemir, İzzet (Tez Danışmanı),


Yayınlayan: Atılım Üniversitesi İmalat Mühendisliği Bölümü Yayın Yeri: Ankara


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler

Aluminum Extrusion,Finite Element Method,Finite Volume Method,Uni-axial Compression Test.----Alüminyum Ekstrüzyon,Sonlu Elemanlar Yöntemi,Sonlu Hacimler Yöntemi,Tek Eksenli Basma Testi.


Özet

This study focuses on an industrial size aluminum extrusion process and consists of both experimental and computational parts.On the basis of process parameters and die geometry supplied by ASAŞ Aluminum Company,full scale computational models of the process have been constructed by using different commercial Finite Element and Finite Volume software packages.----Bu çalışmada endüstriyel boyutta alüminyum ekstrüzyon işlemi nümerik ve deneysel olarak incelenmiştir.Proses parametreleri ve kalıp geometrisi ASAŞ Alüminyum tarafından sağlanmış ve model Sonlu Elemanlar ve Sonlu Hacimler yöntemlerine dayalı farklı yazılım paketlerinde hazırlanmıştır.


İçindekiler

1.INTRODUCTION 2.LITERATURE SURVEY 3.MATERIAL CHARACTERIZATION 4.NUMERICAL MODELING OF EXTRUSION PROCESS 5.PROCESS SIMULATION AND ANALYSIS OF RESULTS 6.CONCLUSION AND OUTLOOK


AçıklamalarHaklarNotlarKaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 2444
 • Online
  • Ziyaretçi: 15
  • Üye: 0
  • Toplam: 15

Detaylı İstatistikler