Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Digital Signal Processor (DSP) Accelerated Image Enhancement For Infrared Imaging Systems

Niteleme Bilgileri

Tür: Tez

Alt Tür: Yüksek Lisans Tezi

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: İngilizce

Yazar(lar):

Emeği Geçen(ler): Tora, Hakan (Tez Danışmanı), Akdeniz, Nurpınar (Hazırlayan),

Anahtar Kelimeler Contrast Enhancement,histogram equalization,infrared imaging,DSP,ARM,SoC,OMAP....Karşıtlık pekiştirme,yeğinlik pekiştirme,kızılötesi görüntüleme,DSPARM,SoC,OMAP.
Özet This study evaluates the implementation of Balanced Contrast Limited Adaptive Histogram Equalization and Contrast Enhancement (BCLAHE+CE)for infrared images on an embedded platform.The developed software is integrated onto a BeagleBoard system and optimization techniques are investigated to meet the realtime streaming performance required by operator display.The distributed software is run on a general purpose processor and a digital signal processor(DSP),passing the computational intensive operations to the DSP.Performance analysis is done by different parameter sets and the accuracy of the new implementation is compared to theoretical results from MATLAB.----Bu çalışma,kızılötesi görüntüler için Dengeli Karşıtlık Uyarlamalı Histogram Denkleme ve Yeğinlik Pekiştirme tekniğinin gömülü platform üzerine uyarlanmasını ele alır.\r\nGeliştirilen yazılım BeagleBoard üzerine entegre edilerek,operatör ekranı için gerekli olan performansı sağlayacak iyileştirme teknikleri araştırılmıştır.Genel amaçlı işlemci ve sayısal işaret işlemcisi (Sİİ)arasında paylaştırılan dağıtık yazılım,hesaplamanın yoğun olduğu işlemlerde Sİİ kaynaklarını kullanır.Performans analizleri,farklı parametreler için yapılmış ve tekniğin doğruluğu MATLAB çıktıları ile karşılaştırılmıştır.
İçindekiler 1.Introduction 2.Background 3.Proposed Method 4.Performance Analysis and test results 5.Conclusion 6.References
Açıklamalar
Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 2555
 • Online
  • Ziyaretçi: 15
  • Üye: 0
  • Toplam: 15

Detaylı İstatistikler