Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

The Tale of Two Tales: The Use of L1 in L2 Teaching

Diğer Başlık: The Tale of Two Tales: The Use of L1 in L2 Teaching

Oluşturulma Tarihi: 29-07-2009

Niteleme Bilgileri

Tür: Makale

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: İngilizce

Yazar(lar): Erton, İsmail (Yazar),

Emeği Geçen(ler):


Yayın Adı: Atılım Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Müdürlüğü e-bülten Yayın Tarihi: 29-07-2009 Sayı: 11


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler Anadil, Yabancı dil öğretimi, Yeti, Bağlam, İşlev.
Mother tongue, Foreign Language Teaching, Competence, Context, Function
Özet Bu araştırma, ana dilin yabancı dil öğrenmedeki rolü üzerinedir. Son elli yıldır yabancı dil eğitim ve öğretiminde ana dilin kullanılması veya kullanılmaması tartışma konusu olmuştur. Bu araştırma yabancı dil öğretiminde ana dil kullanımını gözardı etmektense, ana dilin işlevsel kullanımı ile desteklenebileceğini savunmaktadır. Ayrıca, derslerde çok kısa süreliğine ana dile dönüş yapmak öğrencilerin ana dillerini kullanmaya yönelik ihtiyaç ve isteklerini tatmin etme açısından önem taşıdığı kadar öğrencilerin iletişimsel yetilerinin de gelişimine yardımcı olacaktır.
This paper aims to focus on the role of mother tongue in foreign language classroom. During the last fifty years it has been an active area of debate to whether activate the mother tongue in foreign language teaching or not. In this research, it is suggested that foreign language learning might be supported by the functional use of mother tongue instead of dismissing it a priori. This article also makes the point that brief episodes of switching to mother tongue can function as a learning aid to improve the communicative competence of the foreign language learner and would also meet their needs to use L1
İçindekiler
Açıklamalar
Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 2710
 • Online
  • Ziyaretçi: 2
  • Üye: 0
  • Toplam: 2

Detaylı İstatistikler